Voltage Range
30V Mode: 20.0V to 33.6V
15V Mode: 10.0V to 16.8V
Average Voltage
30V Mode: 28.8V
15V Mode: 14.4V
Capacity (Nominal)
30V mode: 8.7Ah
15V mode: 17.4Ah
Capacity (Minimal)
30V mode: 8.2Ah
15V mode: 16.5Ah